Maľujeme so SATIN PAINT

Annie Sloan Satin Paint bola vytvorená pre použitie v interiéri. Zabezpečí pevný, robustný náter s veľmi jemným leskom na akomkoľvek drevenom alebo kovovom povrchu. Je jednoduchá na použitie, jej zloženie a konzistencia zabezpečia jednoduchý moderný hladký náter. Annie Sloan Satin Paint je veľmi ekologická, vhodná na detský nábytok, či hračky, má veľmi nízky podiel VOC (Organické prchavé látky) a ľahko sa čistí. Všetkých 14 odtieňov dopĺňa a ladí s paletou farieb na stenu Annie Sloan Wall Paint.

Farba SATIN PAINT je určená na drevo a kov v interiéri. Je to farba umývateľná, rýchloschnúca, vodou riediteľná, s jemným saténovým leskom (úroveň lesku je 10 %).

JEDNA UNIVERZÁLNA VEĽKOSŤ 750 ml.

VÝDATNOSŤ 750 ml má výdatnosť približne 11 m2 . Výdatnosť závisí od nasiakavosti podkladu a spôsobu aplikácie.

PRÍPRAVA PODKLADU Povrch musí byť pred maľovaním čistý, suchý, zbavený prachu, špiny, zvyškov farby, či vosku. Na čistenie odporúčame použiť odmasťovač na vodnej báze.

PRÍPRAVA KOVOVÉHO POVRCHU Podklad musí byť čistý, prebrúsený, zbavený prachu, či mastných zložiek najmä pri ešte neupravovaných kovových povrchoch. Kovové povrchy, ktoré už boli maľované odporúčame dobre prebrúsiť a zbaviť olupujúcich sa zvyškov pôvodnej farby. Použitie základnej farby na kov zabezpečí dlhšiu životnosť náteru s Annie Sloan Satin Paint a tiež ochráni samotný kov.

RADIÁTORY Uistite sa, že pred maľovaním radiátorov je radiátor vypnutý a vychladnutý. Nechajte náter schnúť minimálne 4 hodiny pred opätovných spustením kúrenia.

PRÍPRAVA EŠTE NEOŠETRENÉHO DREVA Pre najlepší výsledok pri maľovaní nového, ešte neupravovaného, neošetrovaného dreva použite vodou zriedenú vrstvu Annie Sloan Satin Paint ako podkladovú vrstvu.

PRÍPRAVA UŽ MAĽOVANÉHO DREVENÉHO POVRCHU Odstráňte všetky nesúrodé, olupujúce sa časti pôvodného náteru. Použite vodou zriedenú vrstvu Annie Sloan Satin Paint ako podkladovú vrstvu pri výraznej zmene odtieňa.

ČO VÁS EŠTE MÔŽE PREKVAPIŤ?

VYTEKAJÚCA ŽIVICA Problematické miesta dobre nahrejte napr. teplovzdušnou pištoľou alebo fénom a vytiahnite čo najviac živice ako je to možné. Po stuhnutí odstráňte lámacím nožom. Miesto prebrúste, vyčistite liehom a nechajte pred maľovaním dobre uschnúť.

TMELOM OPRAVOVANÉ MIESTA Tmelené miesto musí byť pred maľovaním dôkladne suché, prebrúsene a zbavené všetkého prachu.

MAĽOVANIE UŽ MAĽOVANÉHO POVRCHU LESKLÝM NÁTEROM, VOSKOM ALEBO LAKOM Pred použitím Annie Sloan Satin Paint dôkladne prebrúste, vyčistite a odmastite všetky povrchy, ktoré už boli predtým maľované lesklým farebným náterom, voskované alebo lakované. 

APLIKÁCIA
Pred aplikáciou dobre premiešajte.
 
ODPORÚČANÁ APLIKÁCIA ŠTETCOM
Naneste primerané množstvo Annie Sloan Satin Paint farby použitím jemného kvalitného syntetického štetca (napr. Annie Sloan Flat syntetické štetce). Naneste farbu v jednom smere (napr. vertikálne) a potom kolmo (horizontálne), použite nanášanie “do kríža” pre dosiahnutie požadovaného efektu. Vyhnite sa prílišnému prechádzaniu štetcom po jednom mieste. Úplné prekrytie by ste mali dosiahnuť dvoma vrstvami farby, tretia vrstva bude potrebná pri výraznej zmene odtieňa.
 

APLIKÁCIA VALČEKOM Annie Sloan Satin Paint môže byť nanášaná aj Annie Sloan penovým valčekom pre dosiahnutie hladkého náteru s minimálnym efektom “pomarančovej kôry”. Valčekom nanesená vrstva môže byť tenšia ako vrstva nanesená štetcom, preto môže byť potrebné nanesenie viacerých vrstiev farby pre úplné prekrytie pôvodného podkladu.

SCHNUTIE A NANÁŠANIE ĎALŠEJ VRSTVY Náter je na dotyk suchý po 1 hodine, čas sa môže líšiť v závislosti od vonkajších podmienok a tiež hrúbky naneseného náteru. Keď je náter na dotyk suchý, je možné naniesť druhú vrstvu. Odporúčané sú 2-3 nátery (3 nátery v prípade výraznej zmeny farby). Náter nechajte počas 14 dní dobre dozrieť a vytvrdnúť, aby ste zabezpečili optimálnu odolnosť a trvácnosť náteru. Pri maľovaní kúpeľňových prvkov nechajte náter schnúť dlhšie. Ak sú nevyzreté maľované povrchy príliš rýchlo vystavené vlhkosti môže sa náter olupovať.

ČISTENIE NÁRADIA Náradie vyčistite ihneď po ukončení práce. Na vyčistenie použite teplú vodu s pridaním mydla alebo saponátu. Vytrite do handričky.

STAROSTLIVOSŤ O MAĽOVANÉ POVRCHY Náter neumývajte a nevystavujte prílišnému zaťaženiu počas 14 dňovej doby tvrdnutia náteru. Následne náter umývajte mäkkou handričkou, teplou vodou, pridaním mydla, či saponátu. Ak požadujte vyššiu odolnosť povrchu, naneste vrstvu Annie Sloan Chalk Paint laku.

SKLADOVANIE Annie Sloan Satin Paint farbu skladujte na chladnom a suchom mieste. Vyhnite sa jej vystaveniu príliš vysokým, či nízkym teplotám, farbu nenechajte zmrznúť. Nespotrebovaný zvyšok farby prelejte do menšej vzduchotesnej nádoby, dosiahnete dlhšiu trvanlivosť farby.