LAK s UV filtrom - LESKLÝ

Vosky a laky

Nový lak z produkcie Annie Sloan vyvinutý špeciálne pre farby Chalk Paint™. Zabezpečuje spoľahlivú a trvanlivú ochranu maľovaných povrchov.

Lak je vhodný do interiéru aj do exteriéru, navyše obsahuje UV filter, ktorý zabezpečí, aby farby na slnku navybledli. Špeciálna úprava laku zabezpečí, že časom nezožltne.

K dispozícii v matnom alebo lesklom prevedení. Orientačná výdatnosť 19 m2 v jednom nátere. Pre dokonalú ochranu odporúčame naniesť dve tenké vrstvy s časovým odstupom (nechajte prvú vrstvu cez noc poriadne vyschnúť). Náter musí byť pred lakovaním dokonalo suchý. Na nanášanie môžete použiť lakovací valček (flock), penový valček Annie Sloan alebo plochý štetec.

Ak sa chystáte lakovať tmavé odtiene Chalk Paint, určite použite lesklý lak a nanášajte jemne v tenkej vrstve. Pri použití matného laku priamo na tmavý odtieň, môže vzniknúť nepekný biely ako keby mliečny zákal. Ak chcete dosiahnuť matný finiš, naneste na tmavý odtieň najprv vrstvu lesklého laku a až následne na ňu vrstvu matného laku.

Pri lakovaní exteriérových vecí odporúčame takisto použitie lesklého laku, ktorý je o niečo odolnejší ako lak matný. Takisto ale môžete použiť kombináciu spodnej vrstvy v lesklom prevedení a následne vrstvy matného laku.

Ak sa neviete rozhodnúť či lesklý alebo matný lak, lesklý lak nie je priveľmi lesklý a veľmi pekne zvýrazní a vydzvihne podkladový odtieň. Nemusíte sa vôbec obávať prílišného lesku.

Lak pre použitím netraste, aby sa v ňom nevytvorili bublinky! Deň pred lakovaním ho otočne hore dnom (uistite sa, že je dobre zatvorený). Všetky "dobré" veci ako tvrdnúce zložky sa nachádzajú na dne plechovky, tie pri otočení plechovky pomaly pretečú celým objemom. Následne lak po otvorení dobre premiešajte krúživým pohybom. Lak si môžete aj trošičku zriediť vodou.

 

Objem: 750 ml. Jednotková cena je 46,00 € / 1000 ml.

Dostupnosť: skladom
ks - 750 ml
35.50 EUR s DPH