Stena plná vzorov

Na maľovanie stien je primárne určená farba Wall Paint od Annie Sloan. Je plne umývateľná a v ponuke je v 16 odtieňoch. My však budeme maľovať stenu kriedovou farbou Chalk PaintTM​, čím budeme mať k dispozícii viac farebných odtieňov a tí, čo chcú mať stenu odolnejšiu, môžu ju vo finále zavoskovať Clear voskom.  

Ja som použil :  :

Stenu :-). Ale pozor. Veľmi hrubozrnná omietka nie je vhodná a to hlavne na šablónovanie. Bežná stena v bytoch je super. 

Šablóny Antheia, Arctic Poppy, Petrushka. Použiť samozrejme môžete akékoľvek šablóny, výber nechám na vás.

Odtiene : Giverny, Napoleonic Blue, Louis Blue, Barcelona Orange.

Ako základ na stenu som naniesol odtieň Giverny. Maľoval som veľkým oválnym štetcom Annie Sloan. Nechajte stenu poriadne vyschnúť.

Až potom pristúpime k šablónovaniu. Na šablónovanie použite suchý valček, farby nerieďte. Dôležité je zvoliť si rôzne veľkosti šablón, poprípade len časť šablóny. Ja som ako dominantnú šablónu zvolil polovicu Antheia, tú som nanášal postupne v odtieňoch Napoleonic Blue, Napolenic Blue zmiešaný s Louis Blue a nakoniec čístý Louis Blue. Medzi prvými nanesenými šablónami (Napoleonic Blue) si nechajte miesto, nedávajte ich veľmi blízko seba. Šablónu nanášajte v rôznych smeroch.

V druhom kroku si do zbytku Napoleonic Blue primiešajte Louis Blue. Na miešanie farieb používajte podložku (je používam podložku MIX MAT - skvelý pomocník). Vznikne tým nový odtieň modrej a šablónujte v blízkosti už nanesených šablón, kľudne ich prekrývajte, opäť v rôznych smeroch. A nakoniec to isté čistým odtieňom Louis Blue. Vždy sa ale presvečte, že podklad je dokonale suchý, nechceme si šablónu rozmazať.

Do modrého "neba" teraz vnesieme výraznú Barcelona Orange. Buď čistú na časť šablóny Arctic Poppy a najmeší kvietok šablóny Antheia, alebo Barcelona Orange súčasne s Louis Blue - polovica valčeka Orange, druhá Blue, pomocou ktorých som nanášal stredový kvet šablóny Petrushka.

Pamätajte ! Ak chceme použiť iba časť šablóny, vyberte si vzor a oblepte ho maliarskou páskou. Tak si zabezpečíte, že na podklad sa prenesie len to čo chceme. Ak sa vám bude zdať Barcelona Orange príliš výrazná, siahnite po Arles, alebo ju po vyschnutí opäť prešablónujte s pridaním viac Louis Blue. Mne sa ale kontrast modrých odtieňov a Barcelona Orange páči :-).

Stena je hotová ! Je to ľahké, šablónovanie valčekom zábavné a rýchle. Vôbec sa toho nebojte. Ak chcete mať stenu odolnejšou, po dokonalom preschnutí ju navoskujte Clear voskom. Ja som ju nevoskoval, čo keď ma za chvíľu napadne ju premaľovať :-).